Jak korzystać z sieci VPN?

Jak korzystać z sieci VPN?

Total
0
Shares

Sieć VPN to coraz popularniejsze hasło, znane szczególnie osobom korzystającym z internetu. Używa się go głownie w temacie bezpieczeństwa w sieci, która ciągle jest zagrożona poprzez wycieki danych, obecność złośliwego oprogramowania i pozostałymi cyberprzestępstwami. VPN gwarantuje anonimowość w sieci oraz bezpieczne korzystanie z niej.

Czym jest VPN?

VPN, czyli Wirtualna Sieć Prywatna pomaga użytkownikowi radzić sobie z uczuciem braku bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu. Jej zadaniem jest ochrona przed niepożądanym oprogramowaniem szpiegującym, aktywnością hakerów oraz innymi nieprzewidywalnymi sytuacjami, których trzeba się wystrzegać w czasie przebywania w sieci. Dzięki niej można zapewnić sobie dostęp do ocenzurowanych treści.

Istota tego systemu polega na korzystaniu z zaszyfrowanych danych. Chroni adres IP każdego użytkownika, który z niej korzysta. Przez to odbiorca informacji nie wie, z jakiego miejsca została do niego wysłana wiadomość.

Uruchomienie VPN przebiega następująco:

 • włączenie aplikacji na urządzeniu i połączenie z serwerem,
 • zaszyfrowanie danych za pomocą aplikacji,
 • przekazanie tych danych do odpowiedniego serwera VPN,
 • przesył danych przez serwer VPN do otwieranej strony.

Zalety użytkowania VPN

Jest wiele przyczyn, dla których korzystanie z sieci VPN cieszy się dużą popularnością. Oto niektóre z nich:

 • pewność, że jest się anonimowym podczas surfowania w internecie,
 • uzyskanie bezpiecznego dostępu do sieci domowej,
 • bezpieczna wymiana korespondencji,
 • bezpieczna bankowość internetowa,
 • dostęp do wybranych plików,
 • omijanie blokad geograficznych,
 • dostęp do portali społecznościowych, informacyjnych, treści rozrywkowych, stron pobierania.

Sieć VPN, odpowiednio skonfigurowana, jest bardzo łatwa w obsłudze. Można ją konfigurować w każdym momencie, bez użycia specjalnych aplikacji.

Oferta usługodawców VPN

Zakres oferty jest bardzo szeroki. Tylko od klienta zależy, jak rozległa będzie obsługa przez firmę świadczącą takie usługi. W ofercie występują następujące usługi:

 • ochrona prywatności oraz bezpieczeństwo przesyłanych danych,
 • pomoc w odblokowywaniu regionalnych treści dzięki zmianie wirtualnej lokalizacji i odblokowanie stron niedostępnych w państwie użytkownika,
 • omijanie cenzury,
 • bezpieczne pobieranie plików.

Sieci VPN są legalne na całym świecie. Jednak niektóre kraje próbują monitorować pracę VPN pod względem treści, do odblokowania których są używane. W tych przypadkach jedynymi usługodawcami są te firmy, które spełniły wymagania stawiane przez rządy tych państw. Takie ograniczenia mają miejsce głównie w Rosji, Chinach czy Iranie.

Więcej na stronie: https://www.itselect.pl/technologia/bezpieczenstwo/wirtualna-siec-prywatna-vpn-przewodnik-dla-poczatkujacych

1 comment
 1. Uważam, że NordVPN jest najlepszy i u mnie się sprawdza znakomicie. Połączenie za pomocą VPN jest szyfrowane dwukrotnie, także mamy większy komfort, do tego jest prosty w użytkowaniu i cena niska. (Z darmowych VPN lepiej nie korzystać – darmowe usługi są darmowe bo płacisz za nie swoimi danymi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post