Grasz na konsoli? Sprawdź, jaki Internet do gier będzie najlepszy!

Grasz na konsoli? Sprawdź, jaki Internet do gier będzie najlepszy!

Total
0
Shares

Czym sugerować się, szukając najlepszego Internetu dla gracza? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby cieszyć się rozgrywką bez żadnych przeszkód?

Jaki Internet dla gracza wybrać?

Miłośnicy gier muszą dysponować doskonałym połączeniem z siecią, które gwarantuje płynność oraz jakość każdej rozgrywki. Dlatego przy wyborze operatora sieci warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Oczywiście jednym z najważniejszych jest prędkość pobierania. Przy przeciętnym korzystaniu z Internetu z powodzeniem wystarcza prędkość na poziomie 100 Mb/s, natomiast dla graczy polecana jest prędkość pobierania wynosząca co najmniej 500 Mb/s. Ściągnięcie gry przy takim transferze zajmuje tylko kilkanaście minut, podobnie jak pobieranie innych dużych plików. Prędkość pobierania jest też niebywale istotna przy streamowaniu relacji z rozgrywki.

Nie zapomnij o czasie odpowiedzi!

Prędkość pobierania to jednak nie wszystko – równie ważny jest czas odpowiedzi, czyli tzw. ping. Wartość tę podaje się w milisekundach i określa ona czas, po jakim serwer, z którym się łączysz, odpowie na wysłane zapytanie. Ping nabiera kolosalnego znaczenia i decyduje o płynności gry podczas rozgrywek sieciowych. Dobry ping mieści się w zakresie od 20
do 50 ms, przy 100 ms w grze pojawiają się lagi. Zazwyczaj im szybsze łącze, tym lepszy czas odpowiedzi z serwera.

Co zrobić, jeśli jednak pojawią się opóźnienia? Niezależnie od tego, jaki Internet dla gracza wybrałeś, warto przyjrzeć się właściwej konfiguracji systemu operacyjnego – ustawienie odpowiednich priorytetów sprawi, że system skupi się na optymalnej pracy tam, gdzie trzeba. W niektórych sytuacjach za opóźnienia mogą też odpowiadać inne uruchomione aplikacje na konsoli lub pobieranie aktualizacji systemu w tle.

Internet dla gracza – jaki będzie najlepszy?

Z uwagi na dużą liczbę parametrów decydujących o jakości łącza oraz jego stabilności, graczom zdecydowanie odradza się korzystanie z Internetu mobilnego. Znacznie bardziej polecany jest Internet światłowodowy, który nie tylko gwarantuje wysoką prędkość pobierania, ale i doskonałą ciągłość oraz brak opóźnień. Zaawansowani gracze konsolowi i komputerowi powinni zwrócić uwagę nie tylko na odpowiednią prędkość wysyłania danych, ale również ich pobierania. Większość dostawców zapewnia Internet światłowodowy oparty na łączu asymetrycznym, w przypadku którego prędkość pobierania danych jest znacznie wyższa niż w wysyłania. Aby zapewnić optymalną i stabilną rozgrywkę, prędkości pobierania i wysyłania danych powinny być takie same.

Przykładem dostawcy, który oferuje światłowód symetryczny o prędkości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s jest INEA. To niewątpliwie atrakcyjna opcja dla wymagających graczy, którzy cenią sobie niski ping oraz płynną rozgrywkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post