Drony - o czym pamiętać przed zakupem?

Drony – o czym pamiętać przed zakupem?

Total
0
Shares

Drony to bez wątpienia urządzenia, które w naszym kraju szybko zyskały sobie ogromną popularność. Nie da się ukryć, że są one pewnym wyznacznikiem dobrej zabawy, a także dają ogromne możliwości w zakresie robienia imponujących zdjęć czy nagrań wideo. W związku z tak ogromną podażą na te urządzenia, rynek szybko się dostosował i obecnie oferuje niemalże nieokreśloną liczbę ich wariantów i modeli. Niemniej jednak, jeśli zdecydujemy się na zakup drona, to o czym warto pamiętać przed zakupem?

Zwróć uwagę na przeznaczenie drona

Wspomniane już zostało, że na rynku znajdziemy różnorodne modele tych urządzeń. Zwykle można dokonać ich rozróżnienia pod względem przeznaczenia. Mowa wówczas o trzech podstawowych grupach dronów:

  • drony rekreacyjne- ten typ drona jest podstawowy i jednocześnie najbardziej popularny. Jak łatwo można się domyślić, przeznaczone są one dla osób, które chcą się po prostu dobrze bawić, a dron posłuży im jako urządzenie hobbystyczne.
  • drony przeznaczone do filmowania i robienia zdjęć- tego typu urządzenia, są o wiele bardziej zaawansowane od dronów rekreacyjnych, dlatego też są polecane bardziej doświadczonym użytkownikom. Ich najważniejszą cechą są dość spore gabaryty. Dodatkowo są one wyposażone w kamerę. Osoby, które poszukują urządzenia do wykonywania profesjonalnych ujęć “z lotu ptaka” i wiążą z dronem o wiele poważniejsze zamiary, na pewno z nich skorzystają.
  • drony wyścigowe- jest to jedna z najmniej popularnych kategorii dronów. Tego typu urządzenia się przeznaczone wyłącznie dla osób, które znają się na nowoczesnych technologiach, a także szukają nowych i bardziej ekscytujących sposobów rywalizacji. Drony te kupuje się wraz ze specjalnymi goglami, dzięki którym możliwe jest obserwowanie drona z perspektywy osoby pierwszej. Urządzenia wyścigowe zostały również skonstruowane w taki sposób, by mogły nagrywać niezwykle dynamiczne ujęcia, a także są one niezwykle zwrotne i dysponują niesamowitym przyspieszeniem.

Najważniejsze parametry drona

Drony jak każde urządzenia charakteryzują się parametrami technicznymi. Oczywiście, determinują one efektywność i funkcjonalność, więc należy pamiętać, by koniecznie przed zakupem zwrócić uwagę na:

  • zasięg drona- jest to podstawowy parametr, który informuje nas o tym na jak daleką odległość od panelu sterującego może oddalić się urządzenie. Sklep z dronami Droniki.pl oferuje drony o różnorodnym zasięgu, dzięki czemu można ten parametr z powodzeniem dopasować do indywidualnych potrzeb, a także umiejętności.
  • czas lotu- czyli innymi słowy wydajność baterii. Warto zwrócić uwagę na to, by ten parametr był jak najwyższy, dzięki czemu możemy korzystać z urządzenia bez obaw o to, że bateria rozładuje się nagle, w trakcie lotu.
  • moduł GPS- jest to jedna z tych funkcji, które są polecane przede wszystkim użytkownikom początkującym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z lotami. Dzięki temu modułowi, będzie można dron łatwo zlokalizować w przypadku jego zagubienia się.

Ważne, by dron posiadał również dodatkowe funkcje

Funkcje dodatkowe determinują przede wszystkim możliwości urządzenia. Jeśli więc chcemy zakupić bardziej zaawansowanego drona, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na to, czy urządzenie posiada:

  • stabilizator- ta funkcja dodatkowa sprawdzi się przede wszystkim w przypadku tych użytkowników, którzy planują drona wykorzystywać do nagrywania filmów i robienia profesjonalnych zdjęć. Dzięki stabilizatorowi, użytkownik może uzyskać niezwykle stabilny obraz nawet podczas dynamicznego lotu, czy zwrotów drona.
  • funkcja Home- ta funkcja dodatkowa jest przydatna zarówno użytkownikom początkującym jak i tym bardziej zaawansowanym. Dzięki niej drony zawsze będą powracać do miejsca, które uprzednio zostało oznaczone jako HomePoint. Sklep z dronami Droniki.pl oferuje modele z tą funkcją przeznaczone zarówno dla użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają naukę latania, ale również dla tych, którzy szukają bardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń.
  • parametry kampery- szczególnie istotne jest to dla tych, którzy chcą wykorzystywać drony do filmowania i robienia zdjęć. Warto wówczas zwrócić uwagę, czy urządzenie daje możliwość robienia zdjęć panoramicznych, a także nagrywania w jakości 4K czy slow motion.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post