Do czego służy Microsoft SharePoint i gdzie można kupić licencję? Wyjaśniamy!

Do czego służy Microsoft SharePoint i gdzie można kupić licencję? Wyjaśniamy!

Total
0
Shares

W dużych organizacjach zarządzanie informacjami stanowi poważne wyzwanie menedżerskie. Technologie dają nam coraz większe możliwości w zakresie pozyskiwania danych. W pewnym momencie zawsze pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób odpowiednie wykorzystać pozyskane informacje? I wreszcie — jak w bezpieczny sposób przekazać je pracownikom, aby mogli oni wykonywać swoje obowiązki efektywniej?

Z pomocą przychodzi firma Microsoft, światowy specjalista w dziedzinie oprogramowania. Od kilkunastu lat rozwija swoje rozwiązanie, którym jest Microsoft SharePoint Server. Ten program znacząco ułatwia dzielenie się plikami wewnątrz organizacji. Na jakie funkcje SharePointa szczególnie trzeba zwrócić uwagę i dlaczego ten produkt warto mieć w swoich zasobach? Odpowiadamy!

Czym jest Microsoft SharePoint Server?

Organizacja pracy dużego przedsiębiorstwa nie jest łatwym zadaniem. Każdego dnia spływają nowe sprawozdania, raporty i dokumenty. Ich przetworzeniem zajmują się konkretne działy, jeśli firma działa w strukturze funkcjonalnej lub zespoły, o ile przyjęto model zarządzania procesowego. Ludzie odpowiedzialni za rozwój firmy muszą dysponować szeregiem informacji, pozwalających im podejmować właściwe decyzje biznesowe.

Dzięki funkcjom zawartym w oprogramowaniu Microsoft SharePoint Server użytkownicy mają dostęp do kluczowych treści, takich jak:

  • dokumenty tekstowe,
  • arkusze kalkulacyjne,
  • prezentacje multimedialne,
  • strony internetowe,
  • foldery ze zdjęciami, grafikami i dokumentami,
  • zestawienia bazy danych (np. klientów firmy lub współpracowników).

Jednym słowem, Microsoft SharePoint pozwala dzielić zgromadzone w firmie lub instytucji zasoby informacyjne między innych członków organizacji. Używając tego oprogramowania zarządzający mogą zwiększyć skuteczność komunikacji wewnątrz zespołu lub nawet całego przedsiębiorstwa.

Najważniejsze atuty programu Microsoft SharePoint Server

Twórcy programu zadbali przede wszystkim o przejrzystość głównego widoku. Zasoby informacyjne można dzielić na mniejsze kategorie i dodatkowe podkategorie. Współdzielący pliki mogą mieć pełny lub ograniczony dostęp do wybranych treści. To bardzo istotne, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa informacji i zachowania reguł poufności.

W stworzonej strukturze bazy danych łatwo się odnaleźć także dlatego, że Microsoft SharePoint Server posiada tryb sortowania. Oprócz biblioteki dokumentów do programu można przypisać wybrane aplikacje ze sklepu Microsoft. Zasoby tego internetowego salonu sprzedaży zawierają setki przydatnych w codziennej pracy produktów. Warto nadmienić, że spora część aplikacji Microsoft Store jest dostępna bezpłatnie.

Gorąco zachęcamy do zgłębiania wiedzy na temat Microsoft SharePoint Server. Ten nowoczesne “centrum dowodzenia” z pewnością przypadnie do gustu właścicielom dużych organizacji, które ze względu na charakter działalności potrzebują platformy wymiany danych. Licencję na użytkowanie SharePoint Server można nabyć na stronie producenta lub w specjalistycznym sklepie z oprogramowaniem (jak np. Soft360.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post