Czym są pasy promieniujące i jakie znajdują zastosowanie?

Czym są pasy promieniujące i jakie znajdują zastosowanie?

Total
0
Shares

Pasy promieniujące stanowią system grzewczy, który zaprojektowany jest do pracy na podciśnieniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że spaliny nie przedostaną się do pomieszczenia, które jest ogrzewane. Pasy promieniujące dostępne są w ofercie firmy Systema Polska, która oferuje kompletne systemy grzewczo-wentylacyjne w obszarze HVAC. Poza pasami promieniującymi udostępnia Klientom również produkty takie jak nagrzewnica gazowa, promienniki podczerwieni, kurtyny powietrzne czy destryfikatory.

Pasy promieniujące – co trzeba o nich wiedzieć?

Palniki pasów promieniujących mogą być montowane na dachu bądź też na ścianach bocznych budynku. Możliwość ta, podobnie jak zastosowanie wentylatora ssącego jak również sama konstrukcja palnika zapewniająca podciśnienie w komorze rozszerzają zakres zastosowania urządzenia o hale produkcyjne, między innymi dla przemysłu spożywczego. Czynniki takie jak elastyczna geometria rur czy też możliwość zmiany kierunku rur (o 90° oraz 45°) ułatwiają pokrycie pasami powierzchni, która ma być ogrzana.

Pasy promieniujące firmy Systema Polska

Pasy promieniujące OHA znajdujące się w ofercie firmy Systema Polska dostępne są w 2 wersjach:

  • Pasy promieniujące OHA – pasy produkowane są w 3 średnicach rur, które mogą być konfigurowane w dość dowolny sposób. Sprawia to, że pokrycie obiektu rurami emitującymi fale elektromagnetyczne jest bezproblemowe. Urządzenie utrzymuje pracę w warunkach podciśnienia. Działanie palnika OHA przebiega zgodnie z zasadą przepływu wymuszonego powietrza, w oparciu o ruch laminarno-turbulentny.
  • Pasy promieniujące OHA RHE z falownikiem – pasy OHA RHE z modulacją i falownikiem są nową technologią, dzięki której możemy kontrolować wydajność cieplną dzięki oprogramowaniu i mikroprocesorowi. Wydajność wentylatora sterowana jest poprzez falownik zgodnie z parametrami takimi jak temperatura wewnętrzna, zewnętrzna czy też temperatura spali.

Zastosowanie pasów promieniujących eliminuje konieczność przeprowadzenia instalacji gazu wewnątrz obiektu. W porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami pasy promieniujące znacznie obniżają koszty inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post