Co daje wykorzystanie RPA w obszarze IT?

Co daje wykorzystanie RPA w obszarze IT?

Total
0
Shares

Robotic Process Automation (RPA) to jeden z najgorętszych trendów we współczesnej branży IT. Na czym polega to rozwiązanie? W jaki sposób wdrożyć je w swoim przedsiębiorstwie? Jakie są główne korzyści wynikające z RPA?

Praktycznie wszystkie systemy IT wymagają stałej kontroli i obsługi ze strony człowieka. Zdarza się, że część zadań jest rutynowa i powtarzalna.  Potencjał pracowników nie jest w ten sposób w pełni wykorzystany. Dlatego coraz częściej firmy, działające w branży IT, decydują się na rozwiązania z zakresu Robotic Process Automation. Oprogramowanie jest skonfigurowane w taki sposób, aby dokładnie naśladować pracę człowieka. Takie podejście ma swoje ogromne zalety.

Ograniczenie ryzyka wynikającego z ludzkich błędów

Jedną z nich jest ograniczenie ryzyka wynikającego z błędów popełnianych przez ludzi. O ile maszyny prędko, a być może nigdy nie zastąpią programistów w pracy kreatywnej, o tyle w przypadku rutynowych zadań są zdecydowanie bardziej dokładne, jeśli tylko zostaną odpowiednio zaprogramowane. Eliminacja ludzkich błędów oznacza lepsze efekty i ograniczone ryzyko.

Wyższa efektywność pracy zespołu

Nie trzeba wspominać, że rozwiązania z zakresu RPA oznaczają wyższą efektywność pracy zespołu. Zaangażowanie pracowników może skupić się na zadaniach projektowych, bo “czarna robota” leży w gestii oprogramowania. Wyższa efektywność bez konieczności nadgodzin? Z RPA to możliwe!

Szybszy zwrot z inwestycji

Po wdrożeniu rozwiązań z zakresu RPA firma ponosi oszczędności. Pracownicy wykonują bardziej wartościowe zadania, dzięki czemu można ograniczyć konieczność tworzenia nowych etatów. Ponadto roboty mogą pracować 24/h/7 i nie trzeba im płacić za nadgodziny. Przekłada się to oczywiście na szybki zwrot z inwestycji.

Elastyczna reakcja na potrzeby biznesowe

Robotic Process Automation jest rozwiązaniem elastycznym, ponieważ oprogramowanie może naśladować pracę człowieka w wielu aspektach.

W jaki sposób wdrożyć w swojej organizacji RPA? Na polskim rynku zajmuje się tym między innymi firma Craftware posiadająca kapitał wiedzy i doświadczenia jako UiPath partner.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post