Jak urządzić pokój gamingowy w domu?

Jak urządzić pokój gamingowy w domu?

Total
0
Shares

Odpowiednio zaaranżowany pokój gamingowy w domu musi być przede wszystkim funkcjonalny. Choć elementy dekoracyjne również są istotne, to powinny być one jedynie wypadkową tworzenia przestrzeni, w której po prostu będzie się dobrze grało. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać idealny fotel i biurko do pokoju gier oraz o czym jeszcze warto pamiętać, sprawdź ten artykuł.

Jak wybrać fotel do pokoju gamingowego?

Fotel do pokoju gamingowego powinien być przede wszystkim wygodny. Będziesz na nim spędzać długie godziny, dlatego musi wspierać Twoje ciało podczas intensywnych rozgrywek. Podczas wyboru zwróć uwagę na dopasowanie do Twojego ciała. Podczas siedzenia Twoje nogi powinny dotykać podłogi, a także zginać się w kolanach pod kątem prostym. Ponadto fotel musi także posiadać regulacje m.in. siedziska, oparcia i podłokietników. Mile widziane są poduszki wspierające kark oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa.

Ważne jest także to, z jakich surowców został wykonany fotel. Powinny być one trwałe, ponieważ gry potrafią być bardzo intensywne, a towarzyszące im emocje niejednokrotnie odbijają się na przedmiotach wokół. Ponadto zadbaj materiał siedziska. Choć skóra wygląda efektywnie, to jest nieprzyjemna dla ciała podczas upałów.

Jak wybrać biurko do pokoju gamingowego?

Drugim najważniejszym elementem w pokoju gamingowym jest biurko. Powinno być ono wystarczająco duże, aby pomieść na sobie komputer, wszystkie ekrany oraz akcesoria do gier. Wybierając model dla siebie, zadbaj o to, aby mebel miał odpowiednią wysokość. Przyjmuje się, że osoby mierzące ok. 170 cm powinny sięgnąć po blat znajdujący się ok. 80 cm nad ziemią. Jeśli nie jesteś pewny/a, na jaką wysokość postawić, kup regulowany model. Choć jest on nieco droższy niż jego stały odpowiednik, to zdecydowanie warty swojej ceny. Tym bardziej że umożliwia grę na stojąco, co odciąża kręgosłup.

Wybierając biurko gamingowe, zwróć również uwagę na takie aspekty jak odpowiednia ilość otworów, przez które można przeprowadzić kable, wykonanie z dobrej jakości materiałów łatwych do utrzymania w czystości, a także dodatkowe funkcjonalności, np. wieszak na słuchawki lub uchwyt na butelkę z wodą.

Co powinno znaleźć się w pokoju gamingowym?

Choć biurko i fotel są najważniejsze w pokoju gamingowym, to nie może w nim także zabraknąć:

  • lamp oświetleniowych oraz lampek LED – stworzą one klimatyczną przestrzeń, w której będzie Ci się łatwiej zrelaksować przy grach;
  • akcesoriów gamingowych, np. stojaka na słuchawki, głośników czy podkładki pod mysz – są to detale, jednak potrafią znacząco umilić rozgrywkę;
  • akcesoriów praktycznych, np. maty pod fotel gamingowy – dzięki niej będziesz siedzieć stabilnie, a wszystkie Twojego ruchy staną się dużo bardziej precyzyjne;
  • półki, na której ułożysz kolekcję swoich gier – taka wystawa doda pomieszczeniu klimatu.

Odpowiednio zaaranżowany pokój gamingowy nie tylko poprawia komfort rozgrywki, ale także zwiększa Twoją skuteczność. Warto więc poświęcić jedno pomieszczenie w swoim domu, aby stworzyć taką przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać