Druk wielkoformatowy jako skuteczna reklama firmy

Druk wielkoformatowy jako skuteczna reklama firmy

Total
0
Shares

Reklama jest niezwykle istotnym elementem promocji biznesu. Dzięki niej potencjalni klienci mogą dowiedzieć się o ofercie firmy, a przedsiębiorca – stać się rozpoznawalnym pośród konkurencji. Produkty takie, jak bannery, plakaty czy siatki wielkopowierzchniowe to skuteczny sposób na wyróżnienie się i dotarcie do zainteresowanych osób, a tym samym – zwiększenie swoich zysków. Czym jest druk wielkoformatowy, jak powstaje i jakie są jego zalety?

Druk wielkoformatowy – co to takiego?

Reklama outdoorowa, która wykorzystuje druk wielkoformatowy, jest jedną z najchętniej wybieranych form promocji. Jest ona dedykowana dla mniejszych i większy firm, które chcą zaznaczyć swoją obecność na rynku oraz wypromować oferowane towary lub usługi.

Wśród kilku popularnych przykładów druku wielkoformatowego należy wymienić:

 • bannery,
 • plakaty,
 • billboardy,
 • siatki wielkopowierzchniowe,
 • roll up’y,
 • folie.

Sposób produkcji wymienionych form reklamy wielkopowierzchniowej może być oparty o druk solwentowy, sublimacyjny lub UV. Sprawia to, że każda wybrana forma cechuje się doskonałą trwałością i efektywnością, przez długi czas pełniąc swoją promocyjną rolę.

Jak powstają reklamy wielkoformatowe?

Najpopularniejsze reklamy wielkoformatowe są tworzone metodą druku UV, w trakcie której wykorzystywane są specjalne tusze, następnie utrwalane promieniowaniem UV. Takie nośniki cechują się doskonałym odwzorowaniem barw, wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wpływ pogody.

Tuż obok druku UV, olbrzymim zainteresowaniem cieszy się druk solwentowy. W technologii tej – zamiast atramentów na bazie wodnej – stosowane są pigmentowe atramenty na bazie rozpuszczalników. Reklamy solwentowe są niezwykle odporne, nie wymagają laminowania oraz są przystępne cenowo i szybkie w wykonaniu.

Poszukując trwałej reklamy wielkoformatowej, warto rozważyć także druk sublimacyjny. Technika ta wykorzystuje zjawisko sublimacji, czyli przejścia ze stanu stałego w gazowy z pominięciem ciekłego. Dzięki temu ta forma promocji cechuje się optymalną trwałością, wyrazistością oraz niskim kosztem przygotowania.

Jakie są zalety druku wielkoformatowego?

Druk wielkoformatowy to rozwiązanie, które łączy w sobie liczne zalety. Przede wszystkim charakteryzuje się on doskonałą widocznością. Dzięki temu umieszczone na nośniku informacje są niezwykle czytelne i wyróżniające się z otoczenia, skuteczniej zapadając w pamięć masowego odbiorcy.

Reklama wielkoformatowa jest także wyjątkowo uniwersalna, znajdując zastosowanie w wielu różnorodnych lokalizacjach. W konsekwencji jest ona mocno dostrzegalna, stanowiąc efektywny sposób promocji każdego przedsiębiorstwa.

Gdzie warto zastosować druk wielkoformatowy?

Nowoczesna reklama wielkoformatowa doskonale wpisuje się w architekturę zarówno mniejszych, jak i średnich lub dużych miast. Dzięki swojej zróżnicowanej formie stanowi nieodłączną część przestrzeni, dając olbrzymie możliwości marketingowe.

Gdzie można zastosować reklamowy druk wielkoformatowy? Bannery, plakaty czy siatki wielkopowierzchniowe warto umieścić między innymi na:

 • elewacjach budynków prywatnych i firmowych,
 • ogrodzeniach obiektów położonych przy ruchliwej trasie,
 • przystankach komunikacji miejskiej,
 • stacjonarnych billboardach,
 • w innych lokalizacjach, w których niezbędna jest skuteczna reklama.

Druk wielkoformatowy to uniwersalny i efektywny sposób reklamy, który podnosi prestiż przedsiębiorstwa oraz zwiększa zainteresowanie jego ofertą. Szeroki wybór metod jego wykonania sprawia, że możliwe jest przygotowanie nietuzinkowych i przyciągających wzrok nośników, które na długo zapadną w pamięć potencjalnego klienta. Decydując się na reklamę wielkoformatową, warto skorzystać z usług renomowanej firmy o odpowiednim doświadczeniu i zapleczu technologicznym. Dzięki jej pomocy każda zainteresowana osoba będzie mogła skutecznie wypromować swoją działalność, ciesząc się stale rosnącym zyskiem i popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać