Dlaczego warto przeprowadzić transformację cyfrową?

Dlaczego warto przeprowadzić transformację cyfrową?

Total
0
Shares

Transformacja cyfrowa wiąże się nierozerwalnie z wdrożeniem rozwiązań, które są dogodne zarówno dla klientów, jak i pracowników firmy. Firmy, które zdecydują się na wprowadzenie takich zmian mają też duże szanse na to, by po prostu wyprzedzić konkurencję. Dlaczego warto przeprowadzić transformację cyfrową?

Transformacja cyfrowa – co to jest?

Transformacja cyfrowa, zwana z angielskiego “digital transformation”, to nic innego jak wdrożenie nowoczesnych technologii do działań firmy w sposób kompleksowy, do wszystkich dziedzin jej działania. To pozwala na zdecydowaną poprawę funkcjonowania przedsiębiorstwa i jednocześnie jest dużym udogodnieniem. Choć mogłoby się wydawać, że pojęcia digitalizacji i cyfryzacji są tożsame, wcale tak nie jest: to pierwsze odnosi się do wszelkich działań przedsiębiorstwa, podczas gdy drugie pojęcie wiąże się tylko ze zmianą sposobu zarządzania dokumentami.

Wśród zmian, jakie są wprowadzane poprzez firmy zajmujące się transformacją cyfrową, można wskazać np. zmiany w sposobie pracy osób zatrudnionych, a także zmianę sposobu gromadzenia danych czy przeprowadzania procesów biznesowych. Wszystko po to, by ułatwić i przyspieszyć pracę!

Zalety przeprowadzenia transformacji cyfrowej

Transformacja cyfrowa niesie za sobą wiele zalet, które trudno jest zignorować. Wśród nich z pewnością należy wskazać:

  1. Zwiększenie wydajności pracowników – jednym z elementów transformacji cyfrowej jest automatyzacja tych procesów, które można w ten sposób uprościć. To nie tylko zwiększa efektywność pracowników, ale również sprawia, że ryzyko popełnienia błędu przez człowieka spada;
  2. Sztuczna inteligencja to ułatwienie – wśród elementów sztucznej inteligencji, które są często wykorzystywane w firmach można wskazać choćby boty, które przeprowadzają rozmowy z klientami zamiast pracowników. To duża oszczędność, a także ułatwienie dla osób zatrudnionych: dzięki temu, że robot może przejąć część prostych zapytań, pracownicy mają szansę skupić się na kompleksowych problemach i zapewnić szybszą obsługę;
  3. Duże zbiory danych ułatwiają pracę – tzw. Big Data jest przetwarzana w większości przez topowe firmy w branży, np. Google. Korzystanie z tego źródła danych umożliwia pozyskiwanie kompleksowego obrazu klienta i określenie jego potrzeb, a tym samym optymalizację procesów biznesowych;
  4. Sprostanie oczekiwaniom klientów – oczekiwania klientów w dzisiejszych czasach są dość duże. Chodzi zarówno o tempo realizacji zamówień, jak również szybkość obsługi zapytań posprzedażowych i wiele innych kwestii, w realizacji których może pomóc przeprowadzenie transformacji cyfrowej. Takie udogodnienia jak wspomniane wyżej boty AI czy lepsza wydajność pracowników pomogą w spełnieniu skomplikowanych oczekiwań!

Transformacja cyfrowa może oznaczać wiele korzyści dla firmy, a pośrednio także dla jej klientów. Jest to pewna forma wyzwania i sam proces może być trudny i czasochłonny, jednak korzyści, jakie niesie za sobą DT są ogromne i jest to zadanie, którego każda firma patrząca w przyszłość powinna się podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać