odchudzanie w erze internetu

Nowa dieta w erze cyfrowej

Total
0
Shares

Utrata wagi jest wystarczająco ciężka bez konieczności podejmowania prób samodzielnej kontroli. Tysiące badań pokazują, że jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz trzymał się planu żywieniowego, jeśli będziesz miał wsparcie – będziesz jadł lepiej i ciężej pracował; zrzucisz więcej kilogramów i będziesz je trzymał z dala. Niektórzy dietetycy polecają polegać na wsparciu rodziny i przyjaciół, podczas gdy inni zwracają się do swoich komputerów i smartfonów: “Media społecznościowe, na przykład, są coraz bardziej popularne wśród ludzi próbujących schudnąć”. Od Facebooka do aplikacji na smartfony, te różne technologie oferują dostęp do strategii odchudzania, motywacji i zachęty w postaci czterech palców.

Oto 4 sposoby, aby uzyskać wsparcie techniczne dla utraty wagi i osiągnięcia swojego celu.

 Zamieść swoje cele dla przyjaciół i fanów

Mówienie swojemu lusterku o planie ćwiczeń może nie trzymać Cię tak skupionego jak zamieszczenie oświadczenia wszystkim 550 znajomym z Facebooka.  “Codzienne dzielimy się przepisami, chwalimy efektami, wspieramy się nawzajem, a nawet rozmawiamy o małym ciosie dla dodatkowej motywacji” – to najlepsze wsparcie i naturalny doping, mówi ekspert z planetafit.plzawsze jest tam ktoś, kto będzie świętował, kiedy zrzucisz te pierwsze 5 kilogramów lub pomoże Ci wrócić na właściwe tory. Osobiste historie pokazują, że to działa, a społeczność naukowa zwraca na to uwagę: Badania pokazują, w jaki sposób technologie takie jak portale społecznościowe mogą pomóc młodym dorosłym osiągnąć zdrową wagę ciała.

Porada: Podziel się swoimi celami w zakresie diety i kondycji z czytelnikami na Facebooku lub Twitterze.

Prowadzenie dziennika na blogu

Blogowanie o wszystkich wzlotach i upadkach podróży utrata masy ciała – osobiste zmagania i frustracje, przełomy i sukcesy – i wiedząc, że są ludzie śledzący Twoją historię, zapewnia rozliczalność i przestrzeganie, że nie można robić inaczej. Umieszczanie zdjęć posiłków i szczegółów treningów na swoim blogu to świetna metoda.Za każdym razem, gdy walczy się, otwarte i szczere mówienie o tym blogu zdecydowanie pomaga.

Dołączenie do wirtualnej grupy wsparcia

Nie musisz wychodzić z domu; nie musisz stawać twarzą w twarz z pokojem nieznajomych; nie musisz nawet podawać prawdziwego nazwiska. I choć prawdą jest, że im bardziej angażujesz się w rozmowy, tym bardziej skorzystasz z tego doświadczenia – jeśli pewnego dnia po prostu chcesz przeczytać o tym, jak inni dietetycy radzą sobie z podobnymi zmaganiami, nikt cię nie powstrzyma. To jest piękno grup utraty wagi online, czatów i forów: Są one wygodnym i anonimowym sposobem, aby połączyć się z, być zachęcanym przez, i uczyć się od ludzi w tej samej łodzi. Dodatkowy bonus: Te “spotkania” są bezpłatne.

Śledź aplikacje i strony pomagające w odchudzaniu

Interaktywne strony internetowe służące do zarządzania wagą ułatwiają śledzenie wszystkiego, od jedzenia po nastrój, a badania pokazują, że im więcej się zalogujesz, tym więcej kilogramów zrzucisz. Ostatnie badanie wykazało, że konsekwentni użytkownicy, którzy rejestrowali swoją wagę przynajmniej raz w miesiącu przez dwa i pół roku, utrzymywali największą utratę wagi. Najlepsze strony, według naukowców, to te, które zachęcają do konsekwentnego wprowadzania wagi, ćwiczeń i spożywanych kalorii; zawierają dostosowane lub spersonalizowane informacje; i pozwalają członkom komunikować się ze sobą oraz z ekspertami ds. żywienia i ćwiczeń fizycznych.

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Jak szybko zasnąć? jak szybko zasnąć

Jak szybko zasnąć?

Zdrowy sen jest niezbędny dla naszego organizmu. Według profesor pediatrii, bezsenność może być spowodowana przez leki lub pewne schorzenia, ale niepokój jest najczęstszą tego przyczyną. Jeśli jesteśmy napięci i zaniepokojeni,…
Zobacz post