Gdzie szukać motywacji do zrzucenia zbędnych kilogramów?

Gdzie szukać motywacji do zrzucenia zbędnych kilogramów?

Total
0
Shares

Ile razy w twojej głowie rodziło się postanowienie, że od następnego tygodnia, miesiąca czy roku bierzesz się za siebie i zaczynasz dbać o sylwetkę? Z pewnością było tak nie raz, nie dwa, a o wiele więcej. Jednak kiedy nadchodził ustalony czas, zawsze wydawał się on wciąż nieodpowiedni do rozpoczęcia treningów czy diety. Schemat ten towarzyszy wielu z nas, więc jedno jest pewne: nie jesteś w tym osamotniony! Kuszą nas słodycze, słone przekąski czy fast-foody, które przyczyniają się do tego, że nasza waga rośnie albo stoi w niezadowalającym miejscu. I choć wiemy, że chcemy to zmienić wciąż brakuje nam motywacji. To bardzo powszechny problem występujący u dużej części osób, które chcą pożegnać się ze zbędnymi kilogramami. Równie często zdarza się, że tracimy motywację już po podjęciu konkretnych kroków. Na samym początku przejścia na zdrowy styl życia, waga bardzo szybko spada, natomiast po upływie pewnego czasu zatrzymuje się. Często powoduje to zniechęcenie i zaprzestanie starań. W konsekwencji wracamy do punktu wyjścia. Warto więc poznać kilka sposobów na to, aby nieustannie dążyć do celu, który sobie wyznaczyliśmy.

Pojedź na turnus odchudzający

Człowiek jest istotą, która musi przebywać wśród ludzi. Niektórzy z nas potrzebują takich kontaktów częściej, inni rzadziej. Jednak jedno jest pewne, środowisko, w którym inni mają zbliżone dążenia do naszych daje ogromną dawkę motywacji! Warto w tym celu wybrać się na turnus odchudzający. Podczas jego trwania organizowane są rozmaite treningi, które obejmują różne aktywności fizyczne. Zawsze ćwiczysz pod okiem profesjonalnych trenerów, dlatego możesz mieć pewność, że cały proces gubienia wagi będzie bezpieczny i skuteczny. Co więcej, znajduje się tam również dietetyk, który układa indywidualnie dopasowane diety. Z uwagi na to, że na bieżąco możesz się z nimi konsultować, uzyskane wskazówki będziesz mógł wykorzystać po powrocie do domu. Osobom przyjeżdżającym na turnus odchudzający przyświeca ten sam cel co Tobie, dlatego wzajemnie możecie dawać sobie motywację.

Zastanów się co sprawia Ci przyjemność

O wiele chętniej i bardziej entuzjastycznie podchodzimy do czynności, które sprawiają nam przyjemność. Z uwagi na to, decydując się na jakikolwiek sport właśnie tym kryterium powinniśmy się kierować. Jeżeli właśnie tak zrobimy, jest o wiele mniejsza szansa, że poczujemy się zdemotywowani i zmęczeni psychicznie danymi treningami. Pamiętajmy o tym, że aktywność fizyczna nie powinna być karą i smutnym obowiązkiem. Oprócz poprawy kondycji i wyglądu sylwetki, ma także pozytywnie oddziaływać na nasz mózg. Po całym dniu pracy czy szkoły chcemy się zresetować i to właśnie aktywny odpoczynek może dać nam najlepsze efekty. Na wcześniej wspomnianym turnusie odchudzającym masz szansę spróbować wielu dyscyplin, więc jest duże prawdopodobieństwo, że któraś szczególnie przypadnie Ci do gustu.

Lubisz coś? Nie rezygnuj z tego!

W głowie wielu osób na myśl o diecie od razu rysuje się restrykcyjny tryb życia, głodówki i ciągłe zakazywanie sobie przyjemności. Jednak ograniczenia, o których myślimy często są niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia, w szczególności jeśli nie mamy w tym obszarze jakiegokolwiek doświadczenia. Po drugie, takie diety są po prostu nieefektywne i zdecydowanie demotywujące. Z uwagi na to, nie warto podejmować się takich postanowień. W zamian tego, pomyśl o tym co lubisz i z czego nie chcesz rezygnować. Każde danie, nawet to najbardziej niezdrowe, możesz przecież zamienić na zdrowy odpowiednik. Wysokokaloryczne słodycze możesz zastąpić batonami białkowymi bez cukru. Burgera z restauracji typu fast-food możesz przygotować samodzielnie wykorzystując do tego świeże warzywa, pełnoziarnistą bułkę i wysokiej jakości mięso.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Jak szybko zasnąć? jak szybko zasnąć

Jak szybko zasnąć?

Zdrowy sen jest niezbędny dla naszego organizmu. Według profesor pediatrii, bezsenność może być spowodowana przez leki lub pewne schorzenia, ale niepokój jest najczęstszą tego przyczyną. Jeśli jesteśmy napięci i zaniepokojeni,…
Zobacz post
odchudzanie w erze internetu

Nowa dieta w erze cyfrowej

Utrata wagi jest wystarczająco ciężka bez konieczności podejmowania prób samodzielnej kontroli. Tysiące badań pokazują, że jest większe prawdopodobieństwo, że będziesz trzymał się planu żywieniowego, jeśli będziesz miał wsparcie – będziesz…
Zobacz post