Nosisz telefon luzem w torebce? To duży błąd!

Nosisz telefon luzem w torebce? To duży błąd!

Total
0
Shares

Większość z nas praktycznie nie rozstaje się ze swoim smartfonem. Nic dziwnego, obecnie to jedno urządzenie zastępuje nam kilka innych. Wychodząc z domu, najczęściej wrzucamy smartfona luzem do torebki lub kieszeni kurtki.

Im częściej to robimy, tym większe ryzyko różnych uszkodzeń telefonu. Sprawdź, jak dbać o swojego smartfona, aby ograniczyć koszty wymiany szybki i innych, bardziej zaawansowanych napraw.

Porysowany ekran

W licznych żartach o zawartości damskich torebek często jest sporo prawdy. Każda kobieta musi mieć pod ręką portfel z dokumentami, klucze do mieszkania i samochodu, kilka drobnych kosmetyków i artykułów higienicznych oraz smartfona. Wszystkie te przedmioty wrzucone luzem tworzą niezły misz-masz, a niektóre z nich mogą szkodzić smartfonowi. Szczególnie niebezpieczne jest bliskie sąsiedztwo telefonu i kluczy. Ostre krańce kluczy mogą porysować ekran i zostawić na nim nieestetyczne wyżłobienia. Podobny problem pojawia się u panów, którzy klucze i smartfona noszą w jednej kieszeni lub saszetce.

Kurz w gnieździe ładowania

Im więcej rzeczy w torebce, tym trudniej zachować w niej porządek. Większość współczesnych telefonów (na przykład takich jak Samsung S9) to modele wodoodporne. Rozlana w torebce woda czy jogurt nie powinny ich uszkodzić. Jednak użytkownicy smartfonów często zapominają, że zabrudzenia gromadzą się nie tylko na wyświetlaczu czy obudowie, ale również w trudno dostępnych miejscach. Doskonałym przykładem jest gniazdo ładowania. Zanieczyszczenia w tym obszarze są najczęstszą przyczyną problemów z ładowaniem i działaniem słuchawek przewodowych.

Wygoda

Jeśli wrzucisz telefon luzem do dużej torebki czy plecaka, trudniej będzie Ci go znaleźć. Przechowywanie go w osobnej (najlepiej zamykanej) przegródce jest więc pożądane nie tylko ze względu na dbałość o urządzenie, ale również nasz codzienny komfort. Występowanie uszkodzeń możesz ograniczyć dzięki założeniu szkła hartowanego (na wyświetlacz i aparat) oraz dodatkowej obudowy. W sklepach znajdziesz obecnie zarówno case na tył smartfona, jak i rozkładane etui z klapką, które ochraniają jednocześnie przód i tył telefonu.

Koszty naprawy

A co jeśli zdarzył się nieszczęśliwy wypadek i mimo dbania o swojego ulubionego Samsunga czy iPhone, konieczna jest jego naprawa? Najlepiej udać się do sprawdzonego serwisu. Poniżej znajdziesz przegląd popularnych usług wraz z uśrednionymi kosztami:

  • wymiana szybki Samsung S9 – od 300 do 400 złotych,
  • wymiana gniazda ładowania Lightning iPhone 6 – około 150 złotych,
  • wymiana tylnego aparatu Samsung S20 – około 700 złotych,
  • wymiana klapki Huawei P8 – ponad 100 złotych,
  • wymiana szybki Samsung S9 + wymiana oczka aparatu – od 450 do 550 złotych.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post