Czy warto zdecydować się na Smart TV?

Czy warto zdecydować się na Smart TV?

Total
0
Shares

Innowacyjne telewizory proponują zakrzywione ekrany, niesamowitą rozdzielczość obrazu, natomiast w ubiegłych latach też łączność z Internetem, dostęp do serwisów społecznościowych, Skype, i dużej bazy treści przekazywanej poprzez przeróżnego typu usługodawców. Na poszczególnych typach telewizorów można chociażby instalować aplikacje.

Smart TV więc tak rzeczywiście co?

Może rozpocznijmy od owego czym tak rzeczywiście jest smart TV? Nazwą ową nazywamy telewizory łączące tradycyjną rolę odbioru kanałów telewizyjnych (drogą satelitarną, naziemną bądź kablową) z ofertami dostępnymi tylko za pomocą internetu – przez portale oraz aplikacje. Treściwie mówiąc, prócz odbioru kanałów mamy też szansę korzystania z usług oraz programów, takich jak choćby Netflix, Spotify, YouTube, natomiast również gier, jakie zostały stworzone z myślą o sterowaniu pilotem. Środkiem do owego wszystkiego jest niewątpliwie powiązanie z Internetem.

Jak funkcjonuje smart TV oraz czym się różni smart TV od telewizora?

Przyciąga aby odpowiedzieć: tymże samym, czym różni się smartwartch od zegarka, bądź smartfon od telefonu, lecz to byłby zły przykład. Styl ku zmierzaniu w stronę narzędzi smart uważa się za skuteczny, natomiast każde narzędzie “smart” posiada własne osobne, wyjątkowe właściwości. Smart TV to z zewnątrz zwykły telewizor, jaki pozwoli na więcej aniżeli jedynie oglądanie filmów z tv lub DVD. Na smart TV możesz przeglądać Internet, obserwować filmy online, rozmawiać z przyjaciółmi np. na Skype lub Messengerze.

Jakie telewizory mają najwięcej aplikacji?

To ciężkie pytanie, ponieważ przyznać trzeba, iż sam nigdy nie liczyłem i nie znam opracowania czy źródła, które wykonałoby tak gigantyczną pracę. Z innej strony, niezwykle ogromny dobór aplikacji odnajdziemy też w telewizorach wspartych na takich systemach jak Tizen (Samsung) lub webOS (LG).

Smart TV w starym telewizorze

Jeśli nie rozważamy zakupu nowoczesnego telewizora, lecz chcielibyśmy skorzystać z opcji proponowanych poprzez innowacyjne smart TV, jest na to sposób. Starczy dokupić specjalistyczną przystawkę włączaną do każdego telewizora. Taki dodatek pozwala korzystać z funkcji sieciowych, aplikacji oraz serwisów strumieniowych też na telewizorze bez wkomponowanego aparatu smart TV. Modelem takiej przystawki może być Google Chromecast – małe narzędzie włączane do gniazda HDMI w telewizorze zmienia radioodbiornik w narzędzie klasy smart, dzięki temu bez konieczności kupienia nowego telewizora, będziemy cieszyć się nowoczesnymi funkcjami.

Więcej o przystawkach smart TV na stronie: https://www.bluo.pl/technologia/jak-ze-zwyklego-telewizora-zrobic-smart-tv

1 comment
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

Samsung Galaxy M21: budżetowy smartfon z potężną baterią 6000 mAh

W ofercie smartfonów budżetowych pojawił się nowy telefon Samsung Galaxy M21. Urządzenie w cenie do tysiąca złotych, łączy w sobie wysoką wydajność oraz szereg funkcjonalnych możliwości. Mocną stroną smartfona jest pojemna bateria, wysokiej jakości aparat oraz doskonały wyświetlacz. Telefon sprawdzi się…
Zobacz post