Tess Gerritsen

Tess Gerritsen – o lekarce, która postanowiła pisać książki

Total
0
Shares

Jedną z najbardziej znanych, współczesnych autorek thrillerów jest niewątpliwie Tess Gerritsen. Po jej książki powinien sięgnąć każdy fan i każda fanka tego gatunku. Czym wyróżniają się jej powieści? Jak to się stało, że lekarka postanowiła pisać książki? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Kim jest Tess Gerritsen?

Tess Gerritsen urodziła się w 1953 roku w San Diego w amerykańskim stanie Kalifornia. Jej matką jest imigrantka z Chin, a ojciec Amerykaninem pochodzenia chińskiego. Stąd właśnie jej niecodzienna, wschodnia uroda. Ukończyła studia medyczne, a tuż po nich przeniosła się wraz z mężem do Honolulu na Hawajach. Jacob Gerritsen również jest lekarzem. Widocznie medycyna nie realizowała jednak ambicji Tess Gerritsen w stu procentach, ponieważ szukała w życiu nowych, inspirujących wyzwań. W ten właśnie sposób postanowiła napisać swoją pierwszą powieść. Książka ta została opublikowana w 1987 roku. Początkowo powieści Tess Gerritsen nie cieszyły się dużą popularnością. Jej kariera rozpędziła się dopiero dziesięć lat później.

Sukces thrillerów medycznych

Początkowe małe powodzenie u czytelników było spowodowane tym, że Tess Gerritsen nie rozpoczęła swojej kariery pisarskiej od znanych dzisiaj thrillerów medycznych. Najpierw tworzyła bowiem… romanse z wątkami kryminalnymi. Zarówno jej debiutancka powieść, jak i osiem kolejnych zostało stworzonych właśnie w tym gatunku. Dopiero w 1996 roku, gdy wydany został “Dawca” – thriller medyczny, jej kariera wręcz poszybowała. Do tego stopnia, że ostatecznie zrezygnowała z praktyki medycznej. “Dawca” opowiada natomiast historię Abby DiMatteo – stażystki na oddziale chirurgii bostońskiego szpitala. Główna bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę tajemniczych przeszczepów odbywających się w szpitalu, a właściwie nielegalnego handlu organami.

Thrillery medyczne Tess Gerritsen

Tess Gerritsen ma dzisiaj na swoim koncie ponad dwadzieścia thrillerów medycznych. Wśród nich poza “Dawcą” należy wyróżnić również “Grawitację”, “Skalpel”, “Grzesznika”, “Sobowtóra”, “Autopsję” oraz “Klub Mefista”. Powieści te tłumaczone są na dwadzieścia języków obcych. Regularnie trafiają też na listy bestsellerów – oczywiście nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w całej Europie. To rzecz jasna czyni Tess Gerritsen jedną z najlepiej zarabiających pisarek na świecie. Wielu czytelników z wypiekami na twarzy oczekuje kolejnych powieści tej autorki. A w czym tkwi wyjątkowość Tess Gerritsen? W wyjątkowym kreowaniu postaci oraz niesamowitej intrydze z wątkiem medycznym w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać