Piórniki dla pierwszoklasistów - jak je wybrać?

Piórniki dla pierwszoklasistów – jak je wybrać?

Total
0
Shares

Kiedy przychodzi moment, w którym nasze dziecko rozpoczyna przygodę z edukacją szkolną, chcemy by w tym pierwszym dniu nie zabrakło mu niczego. Gromadzimy z determinacją całą wyprawkę, jaka może przydać się pierwszoklasiście, a także stawiamy na produkty najwyższej jakości. Jednak nie jest tajemnicą także to, że plecak dziecka nie może być zbyt ciężki. Kluczową rolą stają się więc piórniki. Jak je odpowiednio wybrać, by zmieściły one wszystkie przybory, a jednocześnie nie obciążyły zbytnio tornistra pociechy?

Piórniki szkolne – poziomowe czy workowe?

Piórniki szkolne to bardzo szeroki asortyment w praktycznie każdym sklepie z artykułami szkolnymi. Na samym początku warto jednak zwrócić uwagę na dwa podstawowe modele:

  • piórniki poziomowe – to dość pokaźnych rozmiarów piórniki. Cechują się one tym, że w ich wnętrzu zamknięte są dwie lub trzy poziomy przegródek. Każda z nich może dysponować osobnym zamknięciem lub można uzyskać do nich dostęp za pomocą rozsunięcia głównego zamka. Tego typu piórniki pozwalają na świetna organizację wszystkich przyborów. Wyróżniają się jednak dość dużą wagą i sztywną formą.
  • piórniki workowe – to typ piórników szkolnych, które przypominają kosmetyczkę. Wykonane są z materiału i dysponują jednym zamkiem na górze. Co prawda wrzuca się do nich przedmioty “luzem”, jednak ich waga jest znacznie niższa.

By nie obciążać plecaka pierwszoklasisty, o wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się więc piórnik workowy. Jest on niezwykle elastyczny, a także oferuje satysfakcjonującą pojemność.

Ile przegródek powinny mieć piórniki szkolne?

Czy istnieje limit przegródek jakim powinny cechować się idealne piórniki szkolne? Oczywiście, że nie! W tym zakresie panuje tak naprawdę pełna dowolność. Zwykle nawet wśród piórników workowych można znaleźć modele które oferują dwie, trzy lub nawet więcej przegródek. W przypadku pierwszoklasistów można śmiało powiedzieć, że im więcej przegródek będą miały piórniki tym lepiej. Maluchy będą mogły bowiem utrzymać w ich wnętrzu względny porządek.

Wzory i kolory piórników szkolnych

W przypadku wyboru designu piórników szkolnych, kwestię tę trzeba pozostawić maluchom. To one doskonale wiedzą jakie piórniki szkolne znajdują się w obrębie ich zainteresowań. Pozwólmy zatem ten parametr wybrać im samodzielnie. Z pewnością sprawi to, że nasze pociechy będą dumnie prezentować swoje piórniki w klasie i chwalić się nimi przed rówieśnikami. Skupmy się więc na aspektach technicznych wyboru piórników szkolnych, a te estetyczne, pozostawmy pociechom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać