Narzędzia niezbędne w warsztacie blacharsko-lakierniczym

Narzędzia niezbędne w warsztacie blacharsko-lakierniczym

Total
0
Shares

Podstawą prawidłowego funkcjonowania warsztatu blacharsko-lakierniczego jest jego odpowiednie wyposażenie. To właśnie dzięki nim możliwe jest świadczenie kompleksowych usług na wysokim poziomie. Jakie narzędzia powinny znaleźć się w dobrze wyposażonym warsztacie blacharsko-lakierniczym? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

pneumatyczny klucz z udarem

Jakie usługi realizowane są w warsztacie blacharsko-lakierniczym?

Warsztaty blacharsko-lakiernicze to różnorodny wachlarz usług związanych z naprawą karoserii. W takich miejscach oferowane są usługi:

  • usuwania wgnieceń, zarysowań,
  • poprawy różnorodnych uszkodzeń karoserii np. zarysowań,
  • wymiany elementów np. zderzaków, masek i drzwi,
  • regeneracji lakieru, przywrócenie błysku.

Różnorodność oferowanych usług sprawia, że każdy dobry warsztat powinien posiadać wiele profesjonalnych narzędzi, które pozwolą na szybkie i w pełni satysfakcjonujące wykonywanie wszystkich prac.

klucz udarowy pneumatyczny do dużych kół

Jakie narzędzia są konieczne w profesjonalnym warsztacie?

Każdy warsztat wykonuje serię różnorodnych napraw, do których potrzebne są dobre narzędzia. W celu realizowania profesjonalnych usług zgodnych z oczekiwaniami klientów ważna jest również ich różnorodność i wysoka jakość. Z pewnością w takim miejscu nie może zabraknąć takich narzędzi jak:

  • pistolety lakiernicze – podstawowe narzędzie, które powinien posiadać każdy lakiernik. Pozwala na szybką pracę, a także precyzyjne nakładanie powłok lakierniczych. W ofercie dostępne są zarówno pistolety automatyczne, jak i ręczne. Pierwsza opcja jest dużo wygodniejsza w stosowaniu, polecana jest do pracy zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym.
  • szlifierki oscylacyjne – to obowiązkowy element w każdym warsztacie blacharsko-lakierniczym, wszystko przez jego rolę, jaką odgrywa we wszystkich pracach szlifierskich i regeneracyjnych lakieru. To narzędzie, które idealnie sprawdza się do powłok lakierniczych, ze względu na ogromną dokładność w wygładzaniu powierzchni. Oprócz szlifierek oscylacyjnych stosuje się także szlifierko-polerki.
  • pneumatyczne klucze udarowe – to wymagany przyrząd ze względu na konieczność zdemontowania elementów, w końcu nie tylko mechanicy muszą odkręcać koła. Bardzo często praca blacharza wiąże się z koniecznością odkręcenia jakiegoś elementu, tak aby móc dokonać wymiany czy lakierowania bardziej ukrytych elementów. W tym wypadku pomogą właśnie klucze pneumatyczne z udarem.

Klucz udarowy na powietrze do warsztatu

Co jeszcze może się przydać?

W każdym warsztacie wymagane jest również posiadanie wielu innych narzędzi. Mimo iż te trzy elementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania warsztatu blacharsko-lakierniczego, ważne jest również dysponowanie sprzętem do profilowania blachy, jak felcarka blacharska. Przydatny będzie także młotek blacharski do jej podbijania i montażu, a także wszystkie akcesoria konieczne do mieszania farb i lakierów, czyli kubki oraz dysze, zbiorniki i wężyki. Te wszystkie elementy decydują o profesjonalnym świadczeniu usług każdego blacharza i lakiernika. To jednak nie wszystko. Bardzo często w profesjonalnych warsztatach można spotkać wykorzystywanie odkurzacza, który pomaga w szybkim zbieraniu opiłków, drobinek i zanieczyszczeń.

pneumatyczny klucz udarowy dla działów serwisów

szlifierka oscylacyjna mimośrodowa do lakierów samochodowych

pistolet lakierniczy do profesjonalnego malowania samochodów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Drzwi przesuwne - jakość ma znaczenie?

Drzwi przesuwne – jakość ma znaczenie?

Drzwi przesuwne pozwalają na ciekawy podział przestrzeni wewnątrz mieszkania. Potrafią one zwiększyć poczucie prywatności domowników a przy tym przybierają różne formy oraz zapewniają oryginalną aranżację. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli także…
Zobacz post