Możesz przejść na Internet światłowodowy w Sosnowcu, ale wciąż się wahasz? Te argumenty Cię przekonają

Możesz przejść na Internet światłowodowy w Sosnowcu, ale wciąż się wahasz? Te argumenty Cię przekonają

Total
0
Shares

Większość gospodarstw domowych w Polsce ma już dostęp do Internetu światłowodowego. Szczególnie w miastach nie ma najmniejszego problemu z tym, aby nawet od ręki przejść na tę technologię. Mimo to nie wszyscy korzystają z takiej możliwości. Powody są różne: od niewiedzy, przez obawę, czy aby na pewno taka zmiana będzie korzystna. W naszym artykule rzeczowo wyjaśniamy, dlaczego warto przejść na Internet światłowodowy w Sosnowcu. Przeczytaj i podejmij dobrą decyzję.

Niezawodność

Miewasz problemy ze swoim Internetem mobilnym czy radiowym? Nigdy nie masz pewności, czy będziesz mieć dostęp do sieci, a komfort korzystania z Internetu często pozostawia wiele do życzenia? W takim razie wybór jest prosty: przejdź na Internet światłowody w Sosnowcu, który jako jedyny może uchodzić za niezawodny. Awarie zdarzają się bardzo rzadko i praktycznie zawsze są spowodowane fizycznym uszkodzeniem instalacji, co nie zdarza się często.

Najlepsze prędkości Internetu

Internet światłowodowy jest bezkonkurencyjny pod względem uzyskiwanych, gwarantowanych prędkości. Już w podstawowych pakietach możesz liczyć na pobieranie 100-300 Mb/s, a i bez problemu da się znaleźć oferty na poziomie 1000 Mb/s i więcej. Jeśli więc szukasz super szybkiego Internetu, to wybór jest bardzo prosty.

Co ważne, tylko Internet światłowodowy jest oferowany w wariancie Internetu symetrycznego, gdzie prędkości pobierania i wysyłania danych są na takim samym poziomie. To świetny wybór dla osób pracujących z domu czy załączających duże pliki na serwery zewnętrzne.

Koniec z oglądaniem się na pogodę i porę dnia

Wielką wadą innych technologii dostępu do Internetu jest to, że na jakość połączenia wpływają różne czynniki zewnętrzne – głównie pogoda, aktualne obciążenie nadajnika oraz odległość budynku od tzw. BTS-a.

Te problemy nie występują w przypadku Internetu światłowodowego. Usługa jest świadczona na stałym poziomie niezależnie od pory dnia, liczby użytkowników oraz tego, czy pada deszcz lub śnieg.

Żadnych limitów danych

Wybierając Internet światłowodowy możesz zapomnieć o ograniczeniach. Nie musisz śledzić aktualnego zużycia danych, ponieważ nie ma tutaj żadnych pakietów. Z Internetu korzystasz wtedy, gdy chcesz i tak, jak chcesz. Możesz do woli oglądać seriale na Netflixie czy filmy na YouTube.

Najlepszy Internet dla graczy

Jeśli jesteś graczem i często grasz online, to wybór technologii dostępu do sieci powinien być dla Ciebie oczywisty. Postaw na Internet światłowodowy, który jako jedyny gwarantuje bardzo niski, praktycznie nieodczuwalny ping (opóźnienie) – kluczowy parametr w czasie rozgrywki sieciowej.

Stała, niska cena

Dużą zaletą Internetu światłowodowego jest również przewidywalność w zakresie kosztów korzystania z tej usługi. Zawierając umowę z dostawcą, najczęściej na dwa lata, z góry wiesz, ile będziesz płacić co miesiąc. To pozwala łatwo dopasować pakiet do swoich możliwości finansowych i uniknąć zaskakujących kosztów dodatkowych, co niestety zdarza się w przypadku Internetu mobilnego (przekroczenie pakietu danych komórkowych).

Którego dostawcę Internetu światłowodowego w Sosnowcu wybrać?

Jeśli przekonaliśmy Cię do tego, aby wreszcie przejść na Internet światłowodowy w Sosnowcu, to kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie, kto właściwie dostarcza tę usługę pod Twoim adresem. Taką informację od ręki uzyskasz na stronie rządowej – internet.gov.pl.

Zwróć uwagę, że wybór dostawców jest spory, dlatego kieruj się tutaj nie tylko kryterium ceny, ale też opinią dotychczasowych klientów. W Sosnowcu i regionie bardzo dobre recenzje zbiera DG-NET. W ofercie tego dostawcy znajdziesz Internet światłowodowy, symetryczny, radiowy, a także atrakcyjne pakiety z telewizją. Szczegóły sprawdzisz na https://www.dg-net.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać