Jakie zalety mają grzejniki stalowe, a jakie aluminiowe?

Jakie zalety mają grzejniki stalowe, a jakie aluminiowe?

Total
0
Shares

Wybierając grzejniki trzeba brać pod uwagę różnorodne kwestie. Pozwala to zdecydować się na takie typy grzejników, które będą w stanie sprawdzić się podczas użytkowania w konkretnym pomieszczeniu.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wybierając grzejniki, trzeba brać pod uwagę między innymi efektywność grzewczą oraz koszty ogrzewania. Na takie właściwości grzejników wpływa między innymi materiał zastosowany do ich wykonania, czy moc grzewcza. Jednocześnie wybierać można grzejniki stalowe oraz aluminiowe. Każdy z typów ma inne:

  • cechy,
  • właściwości,
  • parametry.

Przekładają się one na komfort cieplny, a także czas eksploatacji. Gdy wybiera się grzejniki niezbędne jest określenie zapotrzebowania na ciepło w konkretnym pomieszczeniu. Wybrany grzejnik musi mieć moc grzewczą, która w pełni zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło. Nie warto kupować grzejników o zbyt dużej mocy, gdyż będą one nieopłacalne podczas użytkowania.

Grzejniki stalowe

Wykonane ze stali grzejniki są dostępne w wielu rozmiarach. Najchętniej kupowane są na rynku stalowe grzejniki typu płytowego. Takie wyroby składają się najczęściej z jednej, dwóch lub trzech płyt. Zamiast wersji płytowych można zdecydować się na członowe. W takich wyrobach stosowanych jest kilka elementów w postaci członów. Trzecią wersją takich grzejników jest model garbikowy, który przyjmuje charakterystyczny kształt drabinki, która ułożona może być w pozycji horyzontalnej lub wertykalnej. Poziome wersje grzejników są szczególnie popularne przy stosowaniu ich w salonach lub sypialniach. Stalowe grzejniki są w stanie sprawdzić się w zamkniętych instalacjach.

Grzejnik PRO

Grzejniki aluminiowe

Produkowane z aluminium grzejniki występują w formie członowej. Jednym z podstawowych atutów jest to, że tego typu grzejniki nie mają tendencji do rdzewienia. W ten sposób mogą być stosowane z powodzeniem również w otwartych instalacjach. Dodatkowo są one dostępne w korzystniejszych cenach w stosunku do grzejników produkowanych z aluminium. Natomiast są to wyroby bardziej delikatne w stosunku do stalowych, więc mają większą tendencję do uszkodzeń prowadzących do utraty szczelności.

Producent grzejników

Na jakość grzejników wpływa również to jak producent grzejników realizuje produkcję. Wyroby aluminiowe wykonane z aluminium, miedzi, krzemu są w stanie znacznie lepiej sprawdzić podczas użytkowania, gdyż są wzmocnione za pomocą anaforezy. Przy wybieraniu grzejników warto również sprawdzić, czy producent stosuje atestowane materiały oraz posiada certyfikaty jakości produkcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać