folia bąbelkowa

Folia bąbelkowa, rodzaje i zastosowanie

Total
0
Shares

Folia bąbelkowa jest wiodącym materiałem opakowaniowym. Charakterystyka produktu pozwala na dobrą ochronę danego artykułu, a jednocześnie na szybkie i proste pakowanie. Poznajmy zatem zalety i zastosowanie folii bąbelkowej, która jest niezawodna w swojej roli.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Szerokie zastosowanie folii bąbelkowej, sprawiło, że jest wykorzystywana w wielu gałęziach przemysłu. Sprawdza się w spożywce, gdzie jej kontakt z żywnością jest jak najbardziej bezpieczny. Polipropylen, z którego wykonana jest folia bąbelkowa, to neutralny materiał, który nie zawiera substancji chemicznych.

Znajduje także dobre zastosowanie w firmach, sklepach czy przedsiębiorstwach, które korzystają z jej walorów zabezpieczających, amortyzujących i chroniących artykuły przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Nasłonecznienie, wilgoć, kurz czy wszelkie wstrząsy, nie będą stanowić zagrożenia dla produktów owiniętych folią bąbelkową. Tu z kolei doskonałą amortyzację, zapewniają bąbelki wypełnione powietrzem, które stanowią niebywałą ochronę przed wszelkimi urazami mechanicznymi.

Folia bąbelkowa (https://opaksystem.pl/pl/c/Folia-babelkowa/62) sprawdza się także bardzo dobrze w ogrodnictwie, chroniąc rośliny przed mrozem.

Folia bąbelkowa jednak najczęściej jest używana w sektorze opakowaniowym. Jej właściwości pozwalają na dobre i sprawne zabezpieczenie artykułu. Wypełnia idealnie wolne przestrzenie w opakowaniu i nie pozwala na rozwijanie się dzięki samoklejącej fakturze. Nie zwiększa także wagi przesyłki, gdyż posiada znakomitą lekkość.

W branży opakowaniowej, folia bąbelkowa sprawdza się zarówno jako produkt zabezpieczający delikatne, szklane przedmioty, jaki i elektronikę, sprzęt AGD, RTV czy nawet meble.

Znając już zastosowanie folii bąbelkowej, dobrze jest też uwzględnić jej rodzaje, spełniające określone funkcje w zależności od zapotrzebowania.

Rodzaje folii bąbelkowej

Rodzaje folii bąbelkowej, będą wybierane pod kątem odpowiedniego zabezpieczenia danego artykułu. Wśród nich wyróżniamy m.in.:

  • Folię dwuwarstwową,
  • Folię Trzywarstwową
  • Folię DUŻY BĄBEL

Każda z wymienionych wyżej folii bąbelkowych znajdzie swoje zastosowanie w sektorze opakowaniowym. Wybór konkretnego rodzaju folii bąbelkowej, będzie zatem podyktowany rodzajem i właściwościami produktu jaki będziemy chcieli zapakować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać