Dlaczego warto kupić porządny stół warsztatowy?

Dlaczego warto kupić porządny stół warsztatowy?

Total
0
Shares

W przypadku wyposażenia warsztatowego trudno wskazać element, który byłby tak samo niezbędny, jak porządny stół do warsztatu. Bez posiadania tego typu wyposażenia można zapomnieć o efektywnej pracy i ergonomii. Kupując odpowiednio dobrany stół, można również poprawić organizację i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Istotnym argumentem przemawiającym za wybraniem wysokiej jakości elementu jest to, że posłuży on przez wiele lat.

W związku z tym mogłoby się wydawać, że bez problemu można znaleźć dobry stół warsztatowy. Niestety, bardzo takie stoły nie zapewniają użytkownikom oczekiwanej jakości lub ich cena jest bardzo wygórowana. Sprawdź, gdzie można zamówić solidny stół narzędziowy za niewielkie pieniądze oraz jakie rzeczy warto przemyśleć, aby dokonać trafnego wyboru.

Do czego przydaje się stół do warsztatu?

Stoły warsztatowe wykorzystywane są zarówno w garażach prywatnych, jak i miejscach pracy. Wynika to z tego, że maj wiele zastosowań, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu efektywnej pracy. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy jest to praca z narzędziami ręcznymi, czy elektrycznymi. Wykonując pracę na stole, można liczyć na stabilną i wytrzymałą powierzchnię. To natomiast przekłada się na większy komfort i bezpieczeństwo pracowników.

Stoły warsztatowe pozwalają również lepiej zorganizować miejsce pracy i uporządkować wykorzystywane na co dzień narzędzia oraz materiały. Produkty wybrane do najbliższych zadań można naszykować sobie na stole, dzięki czemu nie trzeba będzie później tracić czasu na ich szukanie. Nowoczesne stoły do warsztatów mogą zostać dostosowane do potrzeb klienta, co dotyczy na przykład obicia blatu blachą ocynkowaną lub ryflowaną gumą. Dlaczego warto to zrobić?

  • stół warsztatowy z blatem z blachy ocynkowanej – zastosowanie takiego obicia zwiększa odporność stołu na rdzę, korozję oraz działanie chemikaliów. To natomiast daje możliwość korzystania z niego przez naprawdę długi czas.
  • stół warsztatowy z blatem z ryflowanej gumy – chociaż większość klientów w zakładach produkcyjnych wybiera wspomnianą blachę warto również rozważyć skorzystanie z opcji zastosowania pokrycia ryflowaną gumą. Zwiększa to przyczepność oraz redukuje ryzyko przesuwania się narzędzi / materiałów podczas pracy. Dodatkowo warstwa gumy stanowi świetną amortyzację.

Jak widać, nawet wybierając wysokiej jakości stół do warsztatu od sprawdzonego dostawcy, można dodatkowo zwiększyć jego funkcjonalność i poprawić bezpieczeństwo użytkowników. Najniższa cena za wspomniane usługi obicia drewnianego blatu przyczyniła się do dużej popularności tego rozwiązania.

Idealny stół warsztatowy

O ile dla dużej firmy zakup stołu do warsztatu za kilka tysięcy złotych raczej nie stanowi problemu, ceny porządnych stołów mogą zniechęcić klientów detalicznych. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w tym przypadku cena idzie w parze z jakością. W celu uniknięcia nietrafionych zakupów, warto dowiedzieć się, jaki powinien być idealny stół warsztatowy. Na podstawie tego, czego najczęściej poszukują klienci, stół powinien spełniać kilka różnych kryteriów:

  • solidna konstrukcja i wykonanie z wytrzymałych materiałów – dzięki temu będzie można bez obaw kłaść na nim ciężkie przedmioty i narzędzia, a nawet jeżeli czymś się o niego stuknie, to nie powinno to zostawić żadnych śladów,
  • ergonomiczny design – mogłoby się wydawać, że na ergonomię zwraca się uwagę głównie w przypadku mebli biurowych. Na szczęście również producenci wyposażenia magazynowego coraz częściej dbają o to, aby pracownicy warsztatów również mogli korzystać ze stołów zaprojektowanych z myślą o ergonomii. Dzięki temu poprawia się komfort pracy przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia wypadków,
  • odpowiedni rozmiar przestrzeni roboczej – przed zakupem warto sprawdzić dane techniczne, aby nowy stół miał odpowiednie wymiary. Jeżeli będzie za mały, praca będzie utrudniona przez brak możliwości trzymania pod ręką narzędzi. Z drugiej strony zbyt duży stół warsztatowy może zająć miejsce potrzebne na inne rzeczy.

Jak w takim razie znaleźć nowy stół bez potrzeby poświęcania wielu godzin na poszukiwania i porównywanie cen? Najlepiej skontaktować się z pracownikiem popularnego sklepu z wyposażeniem do magazynów i poprosić o przygotowanie oferty.

Gdzie można kupić stół narzędziowy?

Dobry stół do warsztatu można zamówić online, szczególnie oferowane modele stołów można zamówić w wieku różnych wersjach i rozmiarach. Przykładem mogą być stoły z pustą przestrzenią pod blatem, stoły z szafkami lub szufladami. Najbardziej praktyczne są dwa ostatnie rodzaje, ponieważ szafki i szuflady pozwolą uzyskać większy porządek w miejscu pracy.

Najtańsze stoły dostępne są w cenach nieprzekraczających 1000 złotych, natomiast ceny droższych modeli sięgają blisko 5000 PLN.

Stół metalowy czy drewniany?

Stoły standardowo oferowane są w wariantach z drewnianym blatem, co powinno odpowiadać potrzebom większości użytkowników. W razie potrzeby można jednak zamówić obicie stołu blachą ocynkowaną lub ryflowaną gumą, dzięki czemu blat będzie solidniejszy lub zapewni większą stabilność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać