Co warto wiedzieć o odbojnicach stalowych?

Co warto wiedzieć o odbojnicach stalowych?

Total
0
Shares

Odbojnice przemysłowe to obowiązkowe wyposażenie każdego magazynu i hali produkcyjnej. Do najczęściej stosowanych modeli należą zderzaki stalowe, które są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dostępne odbojnice stalowe występują w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dostosujesz je do swoich potrzeb. Dowiedz się, co należy wiedzieć o profesjonalnych odbojnicach stalowych.

Czym właściwie są?

Odbojnice przemysłowe to zwyczajne słupki o przeróżnych kształtach stosowane w magazynach i halach produkcyjnych. Ten rodzaj zabezpieczenia stalowego charakteryzuje się wysoką solidnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Mogą więc z powodzeniem służyć przez długi czas. Odbojnice stalowe dostępne są zazwyczaj w jasnych, żywych kolorach, dzięki czemu są widoczne nawet z daleka. Stanowią więc ważny element bezpieczeństwa w wielu miejscach pracy. Ich widoczność zwiększają czarne lub czerwone elementy odblaskowe, które są szczególnie przydatne w warunkach słabego oświetlenia.

Istnieją różne modele odbojnic stalowych, z których najczęściej spotykane to:

  • odbojnice do słupów, które mogą być przykręcone lub zabetonowane,
  • odbojnice liniowe do wózków,
  • wysokie i niskie odbojnice,
  • odbojnice narożne i odbojnice płaskie,
  • odbojnice do wózków,
  • odbojnice narożne o różnych kształtach
  • zawieszone odbojnice,
  • kosze ochronne.

Tak duży wybór sprawia, że aranżacja przestrzeni przemysłowych jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i wykorzystywanych maszyn i urządzeń. Funkcjonalność odbojnic stalowych zwiększają różne opcje montażu, dzięki którym można je zainstalować na stałe, np. na podłodze, lub przykręcić bezpośrednio do wybranych elementów konstrukcyjnych.

Szerokie zastosowanie

Odbojnice stalowe mają szerokie zastosowanie zarówno w magazynach i halach produkcyjnych, jak i wewnątrz budynków czy na parkingach. Ich głównym zadaniem jest ochrona elementów przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. przez wózki widłowe. Ponadto odboje stalowe doskonale nadają się do zabezpieczania linii produkcyjnych oraz do wyznaczania ciągów komunikacyjnych w magazynach. Rozwiązanie to nie tylko zwiększa bezpieczeństwo pracowników, ale także majątku firmy.

Odbojnice stalowe są często stosowane do ochrony regałów magazynowych przed uszkodzeniami. Można je również spotkać w dokach załadunkowych i na parkingach, gdzie służą jako ostrzeżenie dla kierowców. Dostępne w sprzedaży odbojniki mają zazwyczaj jaskrawożółty kolor charakterystyczny dla znaków ostrzegawczych.

Jeśli chcesz kupić niezawodne odbojniki stalowe, które spełniają wymagania norm europejskich i posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, sprawdź ofertę sklep dla przemysłu już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać