Przedłużanie rzęs metodą 3D – czy warto?

Przedłużanie rzęs metodą 3D – czy warto?

Total
0
Shares

Oprawa oczu jest niezwykle ważna dla wyglądu naszej twarzy. Dlatego to tusz do rzęs od wielu lat jest jednym z najbardziej popularnych kosmetyków na całym świecie. Podkreślenie oka, przyciemnienie rzęs sprawia, że spojrzenie nabiera głębi, a ich właścicielka wygląda atrakcyjnie. Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 3D? Czy warto poddać się takiemu zabiegowi?

Jak przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs 3D?

Zabieg ten nieco błędnie nazywany jest przedłużaniem, ponieważ to określenie nie oddaje jego efektu. Podczas wizyty u stylistki, rzęsy nie tylko zostaną wydłużone, ale także zyskają bardzo efektowną objętość. 3D w nazwie oznacza, że do każdej naszej naturalnej rzęsy zostaną doklejone 3 syntetyczne. Ich długość, grubość i stopień podkręcenia są dobierane całkowicie indywidualnie według potrzeb klientki. Panie, które wolną wyrazisty, iście teatralny efekt mogą wybrać spośród najdłuższych, najbardziej podkręconych włosków. Kiedy kobiecie zależy jedynie na delikatnym podkreśleniu swojej urody, można wybrać krótsze, bardziej delikatne rzęsy. Przed wizytą należy dokładnie usunąć makijaż. Jeżeli nosimy soczewki kontaktowe, trzeba je usunąć. Przedłużanie trwa około 3 godzin, które spędza się na łóżku, dlatego warto ograniczyć przyjmowanie płynów bezpośrednio przed zabiegiem. Jeżeli naszym problemem są niedobory witaminowe, w szczególności magnezu, który bardzo często objawia się drganiem powieki, warto zastosować suplementację. Z tej samej przyczyny unikamy spożywania przed zabiegiem napojów energetycznych, one także mogą powodować drżenie powiek. Jeżeli nasze naturalne włoski są bardzo jasne przed zabiegiem najlepiej wykonać hennę.

Jak wygląda zabieg przedłużania rzęs 3D?

Podczas wizyty po ustaleniu tego jak ma finalnie wyglądać oko, stylistka przechodzi do zabiegu. Pierwszym krokiem jest zabezpieczenie dolnych rzęs. Odbywa się to przy pomocy żelowego płatka lub specjalnej taśmy. W kolejnym kroku następuje odtłuszczenie linii rzęs, czyli miejsca, gdzie będą wklejane włoski. Najbardziej czasochłonne jest doklejenie  włosków. Po zabiegu następuje przeczesanie i ułożenie rzęs oraz usunięcie zabezpieczenia dolnych włosków.

Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Po tym zabiegu nasze rzęsy nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Po przedłużeniu rzęs metodą 3D nie ma potrzeby używania tuszu do rzęs, dzięki temu poranna toaleta zajmuje znacznie mniej czasu. Około dwóch dób zajmuje zawiązanie i utrwalenie kleju na rzęsach. W tym czasie unikamy wilgoci i wody, np. nie idziemy na basen, czy do sauny. Po tym czasie należy jedynie wyczesywać rzęsy i unikać przy pielęgnacji okolicy oka kremów, czy płynów do demakijażu, które zawierają oleje.

Niezaprzeczalną zaletą przedłużania rzęs jest to, że wyglądamy świeżo i promiennie o każdej porze. W zależności od okazji możemy zaszaleć i zdecydować się na naturalny, albo całkiem szalony look. Do wyboru klientek jest naprawdę wiele rzęs w tym także i kolorowe. Tym prostym zabiegiem możemy podkreślić swoją osobowość i indywidualny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać