Ogrzewanie elektryczne – koszt, który szybko się zwróci

Ogrzewanie elektryczne – koszt, który szybko się zwróci

Total
0
Shares

Gdy budujesz lub remontujesz dom, starasz się dokładnie planować wydatki i szukać oszczędności wszędzie tam, gdzie to możliwe. To zrozumiałe, że chcesz wiedzieć, ile będzie Cię kosztowało ogrzewanie elektryczne. Koszt możesz poznać jeszcze przed zakupem materiałów i montażem. Sprawdź, jak to zrobić!

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie elektryczne?

Koszt montażu ogrzewania elektrycznego jest najniższy spośród konkurencyjnych rozwiązań, czyli na wstępie więcej pieniędzy zostaje nam w kieszeni. Po zainstalowaniu ogrzewania elektrycznego koszt zużycia energii wcale nie musi być wysoki – wykorzystywane w systemie folie grzewcze to nowoczesne, energooszczędne urządzenia.

Wybierając niską moc (80 W/m2) i odpowiednią powierzchnię folii grzewczej oraz programując termostat zgodnie z dobowo zmiennym zapotrzebowaniem na ciepło, zoptymalizujesz bieżące koszty.

Ogrzewanie elektryczne warto wybrać nie tylko ze względu na oszczędności w stosunku do tradycyjnych systemów. Instalując pod płytkami elektryczne maty grzewcze, a pod panelami i deską drewnianą folie grzewcze,  zapewnisz sobie i domownikom komfort cieplny oraz przyjazne dla zdrowia powietrze.

Folie oraz maty grzewcze ogrzewają pomieszczenie równomiernie, nie wywołując ruchów konwekcyjnych powietrza odpowiedzialnych za unoszenie kurzu i gromadzenie się ciepła pod sufitem. Po ciepłej podłodze rodzina może chodzić śmiało na bosaka, a dzieci mogą się na niej bawić bez ryzyka przeziębień.

Ogrzewanie elektryczne: koszt możliwy do przewidzenia

Wydatki związane z montażem można obliczyć od razu. Możemy również oszacować, ile będzie kosztowało korzystanie z ogrzewania elektrycznego. Koszt zużycia energii może być wyższy podczas wyjątkowo mroźnej zimy, a niższy, gdy przebiega łagodnie. Wpływ na rachunki będą miały też zwyczaje domowników – jak często przebywają w domu i w ilu pomieszczeniach. Kolejna zmienna to szczelność okien, zmieniająca się z czasem.

Czy oznacza to, że w przypadku ogrzewania elektrycznego koszt poznasz dopiero wraz z pierwszymi rachunkami za prąd? Możesz to wiedzieć wcześniej! Dzięki kalkulatorowi na stronie Heat Decor dowiesz się, ile (orientacyjnie) będzie kosztowało Cię ogrzewanie elektryczne. Koszt zostanie obliczony na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych: powierzchni domu, ceny prądu i klasy energetycznej budynku. Faktyczne rachunki mogą się z reguły wahać od 5% do 20% na plus lub… na minus!

Sięgając po kalkulator producenta  sprawdzisz, jaka będzie miesięczna i roczna wysokość opłat, zużycie energii elektrycznej, koszt materiałów. A jeśli myślisz o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych, dowiesz się także , jaka instalacja będzie potrzebna do zbilansowania kosztów ogrzewania.

Szukasz nowoczesnego rozwiązania dla swojego domu? Wybierz ogrzewanie elektryczne: łatwe w montażu, wygodne w obsłudze i tańsze, niż myślisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać
Drzwi przesuwne - jakość ma znaczenie?

Drzwi przesuwne – jakość ma znaczenie?

Drzwi przesuwne pozwalają na ciekawy podział przestrzeni wewnątrz mieszkania. Potrafią one zwiększyć poczucie prywatności domowników a przy tym przybierają różne formy oraz zapewniają oryginalną aranżację. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli także…
Zobacz post