paczki z usa

Kiedy otrzymam paczkę od rodziny z USA?

Total
0
Shares

W dobie pandemii koronawirusa podróżowanie stało się wręcz niemożliwe. Na szczęście z bliskimi, mieszkającymi za granicą wciąż możemy się skontaktować za pośrednictwem Internetu albo telefonu. Urodzinowe prezenty lub rocznicowe upominki możemy im natomiast przekazać za pośrednictwem kuriera. No ale kiedy wysłana paczka trafi do rodziny z USA? Odpowiedź na to pytanie przynosi funkcja – śledzenie przesyłki zagranicznej.

Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

Wielu przewoźników oferuje możliwość wysłania paczki do USA. Dzisiaj na rynku dostępne są usługi takich kurierów, jak FedEx, DHL, UPS i innych. W zależności od wybranej opcji przesyłki trafiają do adresata wcześniej lub później. Czasem przewożone są promami, a czasem wygodnie – samolotami. Co do zasady wysyłając paczkę otrzymamy powiadomienie o tym, kiedy mniej więcej trafi ona do rąk adresata. Chcąc jednak mieć bardziej precyzyjne informacje na ten temat, warto skorzystać z mechanizmu śledzenia przesyłki. Śledzenie przesyłki zagranicznej polega na możliwości lokalizowania paczki podczas podróży z miejsca pochodzenia do miejsca docelowego. Śledzenie odbywa się w czasie rzeczywistym, dlatego możliwe jest dokładne określenie położenia paczki.

Czy można śledzić przesyłkę zagraniczną?

Wielu klientów firm kurierskich nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że przesyłki zagraniczne również może wygodnie śledzić. Najczęściej ten mechanizm kojarzy nam się bowiem z przesyłkami krajowymi. Tymczasem działa on dokładnie tak samo – niezależnie od tego, czy wysyłamy paczkę do Poznania, Warszawy, Nowego Jorku czy Moskwy. W odniesieniu do przesyłek zagranicznych taki system śledzenia jest nawet bardziej przydatny i praktyczny, niż w przypadku standardowych przesyłek. Transport paczki trwa bowiem dużo dłużej i zarówno adresaci, jak i nadawcy bywają często niecierpliwi. Śledzenie przesyłki zagranicznej pozwala im natomiast odetchnąć z ulgą i przekonać się, że paczka naprawdę trafi do celu na czas.

Jak sprawdzić lokalizację przesyłki?

Śledzenie przesyłki zagranicznej bazuje na prostym mechanizmie. Obsługa systemu jest prosta i intuicyjna. Na liście przewozowym można bowiem znaleźć kod kreskowy. On identyfikuje daną paczkę. Kiedy przekroczy ona kolejny punkt swojej podróży, kod kreskowy zostaje zeskanowany, a w systemie pojawia się informacja o tym, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Aby samodzielnie sprawdzić lokalizację przesyłki, wystarczy przepisać numer paczki do specjalnej wyszukiwarki, udostępnianej przez firmę kurierską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać