Jak ekologicznie pakować przesyłki?

Jak ekologicznie pakować przesyłki?

Total
0
Shares

Świadomość na temat ekologii nieustannie rośnie. Ekologiczne pakowanie przesyłki nie jest już jedynie wyrazem troski o środowisko, ale także i odpowiedzią na potrzeby konsumentów. Podpowiadamy, jak ekologicznie pakować paczki, nie tracąc przy tym na ich bezpieczeństwie!

Karton, papier i taśma papierowa

Najbardziej ekologicznym materiałem, bo najłatwiejszym do zrecyklingowania lub ponownego wykorzystania, jest papier. To dobra wiadomość, bowiem większość osób korzysta z kartonowych pudełek do pakowania i wysyłania towarów. Warto jednak iść o krok dalej i zrezygnować z tradycyjnej taśmy na rzecz papierowej, której odbiorca nie musi zrywać przed wrzuceniem kartonu do odpowiedniego pojemnika. Można także zdecydować się na drukowanie ewentualnych rabatów, ulotek promocyjnych czy kart zwrotu na papierze z recyklingu. Wiele osób i tak od razu je wyrzuca, jeżeli więc los planety leży komuś na sercu – oceni ten gest na plus. Zainteresowani promocją będą zaś w stanie bez problemu wykorzystać kod.

Skropak, pocięte kartony

Wypełnienie paczki zabezpiecza przesyłane w niej towary. Jeżeli jednak szuka się eko rozwiązań, warto zrezygnować z folii bąbelkowej na rzecz skropaku, czyli chrupków do wypełniania paczek, będących doskonałą alternatywą dla plastiku. Nawet jeżeli odbiorca nie wykorzysta ich ponownie, rozpuszczą się po kontakcie z wodą. Podczas pakowania dużych towarów, warto użyć do wypełnienia pociętych w niszczarce kartonów lub papierowych poduszek powietrznych.

Tak mała przesyłka, jak to możliwe

Wyrazem ekologiczności jest także odpowiednie dobranie kartonu do jego zawartości. Jeżeli pudełko będzie większe niż jest to konieczne, zostawi po sobie większy ślad węglowy. Może się także okazać, że realizacja przesyłki będzie droższa, zwłaszcza wliczając w jej koszt materiał do wypełnienia i samą wartość kartonu. Możesz dowiedzieć się, ile kosztuje realizacja nadania o konkretnych wymiarach, korzystając z kalkulatora na Sendit.plWystarczy, że wpiszesz wymiary i wagę paczki.

Jeszcze kilkanaście lat temu większość konsumentów nie zwracała uwagi na to, w jaki sposób zapakowane są wysyłane do nich towary. Ważne było, by zostały odpowiednio zabezpieczone i dostarczone bez uszkodzeń. Dziś jednak ma to dla nich ogromne znaczenie, dlatego warto wypracować sobie swój własny sposób na eko-pakowanie paczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać