Dlaczego warto rozmawiać w języku obcym?

Dlaczego warto rozmawiać w języku obcym?

Total
0
Shares

Umiejętności komunikacyjne pozwalają znaleźć atrakcyjne zatrudnienie oraz poznawać ludzi z różnorodnych krajów. Wiele osób boi się jednak rozmawiać w obcym języku. Warto wiedzieć, dlaczego komunikacja, bazująca na zagranicznych słówkach i konstrukcjach zdaniowych, jest tak ważna.

Przyczyny obaw

Strach przed mówieniem bardzo często wynika z perfekcjonizmu. Wiele osób chce bowiem doskonale posługiwać się obcymi konstrukcjami zdaniowymi. Zakładają oni, że lepiej jest nie mówić, niż formułować wypowiedzi nasycone błędami. Wiele osób boi się również krytyki. Należy jednak pamiętać, że nawet posługiwanie się mową ojczystą wiąże się z ryzykiem popełnienia wielu błędów. Widać to na przykładzie Polaków, mających duże problemy z deklinacją i prawidłową formą różnorodnych słów. Warto zatem pamiętać, że dążenie do doskonałości jest dobre, ale przeświadczenie o możliwości osiągnięcia tego stanu może powodować uciążliwe ograniczenia.

Praktyka języka obcego

Chcąc ograniczyć swój strach przed mówieniem warto zapisać się na lekcje, np. do szkoły Lincoln. Funkcjonowanie w grupie ludzi, będących na etapie nauki obcego języka, pozwala bowiem przełamać bariery komunikacyjne. Alternatywne rozwiązanie stanowi skorzystanie z indywidualnych lekcji angielskiego online. Warto zdecydować się na wirtualny kurs z native speakerem. Przeświadczenie o tym, że rodowity użytkownik języka akceptuje błędy ucznia, w znaczący sposób przyśpieszy zlikwidowanie bariery przed mówieniem. Takie zajęcia będą również budowały dużą pewność siebie kursanta.

Zalety rozmawiania w języku obcym

Umiejętność komunikacji w obcym języku pozwala poznać interesujących ludzi z różnorodnych krajów. Dzięki takim zdolnościom można również podróżować, nie obawiając się trudności obejmujących znalezienie miejsca, zakwaterowanie itd. Mówienie w obcym języku jest również umiejętnością cenioną przez pracodawców. Bardzo często zdolność tę weryfikuje się na rozmowie kwalifikacyjnej. Blokada przed mówieniem może zatem uniemożliwić zdobycie wymarzonej, dobrze płatnej pracy.

Warto pamiętać, że popełnianie błędów jest naturalnym zjawiskiem. Mówienie w obcym języku może wydawać się trudne, ale nie należy rezygnować z praktyki. Warto również pamiętać, by swoje umiejętności komunikacyjne polepszać nie tylko na lekcjach, ale również rozmawiając z native speakerami w codziennym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może Ci się spodobać